رفع ارور Not Secure در مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس

رفع ارور not secure در مرورگر های مختلف بسیار ساده است و با استفاده از چند مرحله می توانید این ارور را برطرف کنید. به طور کلی این پیغام زمانی برای شما نمایش داده می شود که وارد صفحاتی شوید که از طریق HTTPS محافظت نمی شود و پیام Not Secure را دریافت می کنید. در این بخش قصد داریم به بررسی و رفع ارور not secure در مرور گر فایرفاکس و کروم بپردازیم.

رفع ارور در کروم

ابتدا قصد داریم به بررسی و رفع پیام not secure در کروم بپردازیم. در گام نخست باید وارد مرورگر کروم خود شوید و در بخش آدرس chrome://flags را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.

در این بخش برای جستجوی ساده تر بخش مورد نظر عبارت secure را تایپ کرده تا بتوانیم به بخش مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.حال باید ر میان بخش هایی که در اختیار شما قرار می گیرد عبارت Mark non-secure origins as non-secure را پیدا کرده و برای خاموش کردن پیام Not Secure در این مرورگر گزینه Disabled را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید برای فعال کردن این قابلیت در chrome تنها کافیست در این بخش گزینه Enabled یا Default را مورد استفاده قرار دهید.

حال نیاز دارید مرورگر خود را مجددا اجرا کرده و پس از تغییرات ایجاد شده وارد صفحاتی که از طریق HTTPS محافظت نمی شود شوید پیامی در خصوص ایمن نبودن وب سایت دریافت نخواهید کرد.

در نظر داشته باشید که صفحاتی که از طریق HTTPS محافظت نمی شود می توانند رمز عبور شما را به سادگی سرقت کنند از این رو پیشنهاد می کنیم که اگر مجبور نیستید به این وب سایت ها وارد نشوید و از آن ها استفاده نکنید.

رفع ارور در فایرفاکس

برای بررسی و رفع ارور یاد شده در مرورگر mozilla firefox باید در نظر داشته باشید نرم افزاری که نصب کرده اید دارای ویژگی به نام SSL filtering است و در صورت فعال بودن آن نرم افزار امنیتی سعی می کند که وب سایت های مورد نظر شما را با ایجاد اتصال به شبکه ایمن فیلتر کند، از این رو ممکن است با ارور رو به رو شوید. در این حالت می توانید نرم افزار امنیتی مورد نظر را اجرا کرده و ویژگی یاد شده را پیدا کرده و آن را غیر فعال کنید.

پس از غیر فعال کردن این ویژگی تلاش کنید که به وب سایت مورد نظر مراجعه کرده و آن را بررسی کنید که هنوز خطایی وجود دارد یا خیر.

روش دیگری که برای مواجه به پیغام Secure Connection Failed وجود دارد به صورت زیر است.

  • در گام نخست باید در بخش آدرس مرورگر about:config را وارد کرده و گزینه Enter را انتخاب کنید.
  • حال در تب دیگر باید وارد وب سایتی شوید که این پیغام را مشاهده می کنید و گزینه I accept the risk to go را وارد کنید.
  • در بخش جستجوی تب اولی عبارت security.ssl.enable_ocsp_stapling را وارد کنید.
  • در این بخش باید مقدار Value را تغییر دهید و آن را false کنید.

حال دوباره تلاش کنید و مشاهده کنید که آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *